Op 29 mei 2025 om 9.30u wordt Wouter Druwé in de basiliek van Edegem tot diaken gewijd, in voorbereiding op het priesterschap. In deze laatste editie staan we stil bij gebed en geloof.
5. GEBED EN GELOOF
Hoe belangrijk is gebed voor jou?
Gebed is voor mij wezenlijk. Ik begin elke dag met gebed en eindig ook elke dag met gebed. Gebed is voor mij echter niet beperkt tot de momenten van stil verwijlen of van het lezen van gebedsteksten, zoals het getijdengebed, maar gaat om een fundamenteel besef van gedragenheid door en verbondenheid met God, een besef dat voor mij vertrekt van oprechte dankbaarheid om al wat ik mag ontvangen.
Voor mij is ook het gemeenschapskarakter van het gebed belangrijk. Dit kan zowel lokaal zijn, door de heel concrete aanwezigheid van mensen rondom ons, van een viering in gemeenschap. Het kan ook een wereldwijde gemeenschap zijn, bv. door te beseffen dat overal ter wereld nu dezelfde teksten worden gelezen en overwogen. Toen ik bijvoorbeeld in Krakau, Polen, was, voelde ik me bijvoorbeeld meteen thuis in de kerk, hoewel ik de taal niet sprak. Dat universele aspect van ons Kerk-zijn koester ik erg.
Als Jezus jou zou vragen: “Wie zegt gij dat Ik ben?”, wat zou je dan antwoorden?
Dat is geen eenvoudige vraag, omdat alle woorden hier tekortschieten. Als ik toch een poging zou doen, dan is Jezus voor mij Gods liefde die mens is geworden, God die zo nabij is en ons zo liefheeft dat Hij zijn leven voor ons wil geven, de Liefde tot het uiterste toe. Jezus zegt ons in het evangelie: “Wat ge voor de minsten van de mijnen hebt gedaan, hebt ge voor Mij gedaan.” Ik probeer naar Jezus’ aansporing Hem te herkennen in de mensen rondom mij.
Natuurlijk evolueert mijn godsbeeld wel. Toen ik kind was, kende ik voornamelijk de Jezus van de evangelieteksten uit de kinderbijbels, met Jezus die zieken geneest of parabels vertelt. Pas later, tijdens mijn theologiestudie, kreeg ik ook woorden mee om over dat diepere mysterie van God, over God als Vader, Zoon en heilige Geest te spreken. Precies die Drie-Eenheid is me intussen heel erg dierbaar geworden. Geregeld mediteer ik bij de geloofsbelijdenis van Nicea, die dit jaar haar 1700ste verjaardag viert.
Jezus brengt een Blijde Boodschap. Wat betekent die boodschap dan voor jou?
Voor mij is de boodschap van Christus een boodschap van hoop. We leven in een wereld vol onzekerheid en onveiligheid, maar er is zoveel meer goedheid in de wereld dan kwaad. Het versterken van die goedheid is voor mij het ruimte maken voor Gods liefde. De boodschap van Christus, ook in onze huidige wereld, is: “Ik laat jullie niet los, Ik ben er voor jullie, Ik houd van jullie.” Dat is een boodschap van hoop, waarvan de Kerk, in woor en liefst ook via concrete initiatieven, mag getuigen. Aan dat getuigenis draag ik graag bij.
About the author