Wake voor Marie Louise georganiseerd door de fietsersbond

Wake voor Marie Louise georganiseerd door de fietsersbond

Dag op dag 14 dagen na het fatale ongeval kwamen tientallen mensen samen op het kruispunt Liersesteenweg/Mayerlei voor een wake voor Marie-Louise Verheyen. Het initiatief ging uit van de Fietsersbond. Familie, vrienden en kennissen, buurtbewoners, parochianen en bezorgde weggebruikers, veel kinderen ook, namen deel. Na één minuut stilte kwam de Fietsersbond aan het woord. Zij ijveren ervoor om verkeerslichten zodanig te regelen dat kruispunten conflictvrij worden.

Als pijnlijk eerbetoon aan Marie-Louise werd ter plekke een witte ghost bike onthuld. Ghost bikes staan symbool voor fietsers die om het leven zijn gekomen in het verkeer. De Mortselse ghost bike is jammer genoeg de zoveelste in Vlaanderen.

In zijn dankwoord benadrukte Remi, de echtgenoot van Marie-Louise, dat veiligheid de verantwoordelijkheid is van alle verkeersdeelnemers. Ook al ‘ben je in je recht’, het is vaak veiliger dit recht niet op te nemen.

Foto’s Jo Vervoort

About the author

Dirk Van de Poel administrator

Leave a Reply

Deze website gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.