Waarom komt de paus naar België? 3 vragen en antwoorden van Kerknet

Waarom komt de paus naar België? 3 vragen en antwoorden van Kerknet

Vaticanist Emmanuel Van Lierde over de geplande reis van paus Franciscus naar ons land.

Het is officieel: paus Franciscus wil volgend jaar naar ons land komen. Aanleiding is de 600ste verjaardag van de KU Leuven en de UC Louvain in 2025. De rectoren van beide universiteiten nodigden paus Franciscus uit, maar een datum staat nog niet vast.

Drie vragen aan Emmanuel Van Lierde, stafmedewerker Curando, vrijwillig wetenschappelijk medewerker KU Leuven en Vaticanist.


Waarom stemt paus Franciscus in met deze uitnodiging, terwijl hij had aangekondigd minder te zullen reizen als gevolg van zijn gezondheid?

Van Lierde: ‘Uiteraard was er een officiële uitnodiging van onze autoriteiten. Maar uit de interviews die ik met hem had, blijken er historische relaties met België. Blijkbaar was er in Argentinië een textielbedrijf van de West-Vlaamse familie Steverlynck, waar de financieel directeur ook een Vlaming was. Diens zoon trad op hetzelfde moment als Jorge Bergoglio in bij de jezuïeten.

Lees verder op Kerknet. Klik HIER!

About the author

Dirk Van de Poel administrator

Leave a Reply

Deze website gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.