Sint-Sebastiaansgilde hernieuwt geloften in Sint-Antoniuskerk

Sint-Sebastiaansgilde hernieuwt geloften in Sint-Antoniuskerk

Gesticht in 1512 is de Koninklijke Handbooggilde Sint-Sebastiaan de oudste vereniging van de gemeente Edegem. Eeuwenoud maar blijvend jong is het een hechte vriendengroep van schutters en partners, van jong en oud.

Pinkstermaandag is traditioneel een hoogfeest voor de vereniging. ‘s Namiddags is er de jaarlijkse koningsschieting, maar in de voormiddag reeds trekken de leden naar de Sint-Antoniuskerk om tijdens de viering van tweede pinksterdag hun eed te vernieuwen van trouw aan de vereniging en haar gebruiken. Ook dit jaar stroomde de kerk vol gildebroeders en gildezusters, en hun sympathisanten, die tijdens de dienst de plechtige bevestiging uitspraken van hun verbondenheid en vriendschap. De stemmige dienst werd prachtig opgeluisterd door JEHO, het jeugdorkest van de Edegemse harmonie.

About the author

Dirk Van de Poel administrator

2 Comments so far

FilipPosted on9:42 pm - jun 13, 2022

Bravo! Van dit soort tradities word ik warm vanbinnen.

Leave a Reply

Deze website gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.