Hopelijk hebben jullie met interesse de artikels en bijhorende foto’s over de restauratie van de schilderijen gezien en dan is er u hoogstwaarschijnlijk nog iets opgevallen: de heropleving van het tabernakel aan het hoofdaltaar.
Gedurende verschillende weken hebben een aantal leden van de Kerkfabriek het tabernakel onder handen genomen. Eerst werden de vele schilferende verflagen weggenomen van het tabernakel alsook van de marmeren delen van de kaarsenbank van het hoofdaltaar. Hoeveel lagen er waren, is moeilijk te zeggen, maar hierdoor werden sommige inscripties duidelijk! Er werd “tot op het bot” gewerkt.
Op dit gietijzeren draaitabernakel, daterend van 1740, komen nu duidelijk het wapen en de inscripties voor van de Graven van Fiennes, eigenaars van de heerlijkheid Cantecroy. Ook werd de inscriptie op de tondo (is een rond schild in reliëf) terug zichtbaar … Wat een ontdekking !
Daarna werd alles terug in originele staat geschilderd met behoud van de originele kleuren en materialen, van vóór de beschildering uit de jaren 1960. Ter staving vinden jullie hierbij een foto van vóór en na de restauratie, alsook een detailfoto van de inscripties en tondo. De leden van de Kerkfabriek zijn ervan overtuigd dat zo’n ontdekkingen niet iedereen onberoerd laten. Geïnteresseerde vrijwilligers mogen steeds leden van de Kerkfabriek hieromtrent contacteren.
About the author