SINT-BENEDICTUSKERK De restauratiewerken gaan nog altijd verder…

SINT-BENEDICTUSKERK De restauratiewerken gaan nog altijd verder…

De communiebank aan de beurt

Deze eikenhouten communiebank uit 1762 met haar zeven smeedijzeren panelen en haar kronkelende vormen werd ontworpen door architect Engelbert Baets. Het smeedwerk is van de hand van Cornelis Marckx. Deze laatste is ook degene die de ijzeren leuning aan de voorgevel van het stadhuis van Lier vervaardigd heeft. Dank zij de richtlijnen van de restauratrices van Universiteit Antwerpen, hebben een aantal leden van de Kerkfabriek de originele kleurzetting teruggegeven aan het smeedwerk van de communiebank. De gouden accenten komen nu weer helemaal tot hun recht. 

En een wist-je-datje…

Wisten jullie trouwens dat de kerk tijdens de eerste Wereldoorlog als paardenstal heeft gefungeerd? Bewijzen daarvan zijn de bijtsporen van de paarden op het bovenblad van de communiebank. Ga dat bij een bezoek aan de kerk gerust eens van nabij bekijken.

About the author

Dirk Van de Poel administrator

Leave a Reply

Deze website gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.