SINT-BENEDICTUSKERK: Altaarkandelaars staan weer te blinken!

SINT-BENEDICTUSKERK: Altaarkandelaars staan weer te blinken!

Wie regelmatig in de Sint-Benedictuskerk komt, heeft het voorzeker al opgemerkt: de kandelaars aan het hoofdaltaar en beide zij-altaren zijn helemaal ‘opgefleurd’… Inderdaad, dankzij de deskundigheid van de experten Mertens Chocat (sinds 1860) uit Brussel, schitteren deze terug zoals weleer.

Alvorens de kandelaars te kunnen verzilveren, worden ze opgekuist, ontvet. Waar nodig worden krassen en beschadigingen verwijderd. Daarna kunnen de glanzende delen terug gepolijst worden om ze uiteindelijk te verzilveren. Dit gebeurt in een zilverbad met puur zilver.

Als afwerking worden ze nog bedekt met een vernislaag om het oxideren tegen te gaan. Zo zullen ze weer voor vele jaren staan blinken. Zie foto’s voor en na.
Hiermede is onze kerk (alweer) een stukje rijkelijker versierd en wordt ze terecht het mooiste museum van Mortsel genoemd. De leden van de kerkfabriek mogen terecht trots zijn op deze nieuwe verwezenlijking.

About the author

Dirk Van de Poel administrator

Leave a Reply

Deze website gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.