Samana startte het werkjaar met een bezoek aan de volkstuintjes aan het Finckenpad.

Samana startte het werkjaar met een bezoek aan de volkstuintjes aan het Finckenpad.

Op donderdag 14 september kwamen we met 22 deelnemers luisteren naar een lezing over de volkstuintjes. Jan Vaes, zelf een verwoed tuinier en Davidsfondsmedewerker, historicus van vorming, gaf een mooi overzicht van het ontstaan van de tuintjes tot nu. Hij lardeerde dit met een vleugje poëzie en vele weetjes.  Te veel om op te noemen, maar wist u dat in Antwerpen de tuintjes geharkt worden, maar in Limburg geschoffeld?

Of er tegenwoordig ook veel vrouwen in de tuintjes werken? “Onze” Conny is daar o.a. een voorbeeld van. Tijdens de oorlogsjaren kwamen er ook veel vrouwen de tuintjes bewerken. We waren trouwens niet de enigen die de tuintjes bezochten : er kwamen ook kleuters van een school een kijkje nemen. We hebben heel wat bijgeleerd en sloten de namiddag af in ‘Bar Romain’ aan het Forum. Met een ijsje en een drankje bleven we nog lang napraten. Onze eerste bijeenkomst was in elk geval een boeiende middag!

About the author

Dirk Van de Poel administrator

3 Comments so far

Veerle MoensPosted on6:13 pm - sep 25, 2023

Bedankt maar de foto’s zijn van vijf jaar geleden aan de tuintjes in de Oude-Godstraat, vanwaar komen die?
Groetjes
Veerle

  Dirk Van de PoelPosted on9:42 pm - sep 25, 2023

  Beste,
  Die werden daarstraks door een medewerker van St.-Benedictus in allerijl opgezocht en bezorgd.
  Een behoorlijke foto vinden in deze omstandigheden is niet zo eenvoudig.

  Vriendelijke groet
  Dirk

Veerle MoensPosted on9:18 am - sep 26, 2023

Kunnen ze nog verwijderd worden voor parochieblad? Ik had twee foto’s toegevoegd van dit jaar.

Leave a Reply

Deze website gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.