Ons Heer Hemelvaart in Sint-Lodewijk

Ons Heer Hemelvaart in Sint-Lodewijk

De feestelijke misviering ter gelegenheid van “Ons Heer Hemelvaart” in de Sint-Lodewijkparochie werd voorgegaan door Pater Clement. Ja, in Sint-Lodewijk zijn ze er weeral eens in geslaagd een andere voorganger te vinden voor deze viering. Bovendien is het hartverwarmend hoe deze jonge priester, uit het verre India, op een serene en devote manier een boodschap brengt van “Geloof Hoop en Liefde” in deze woelige wereld.

Deze viering waarvoor een vijftigtal mensen waren opgekomen stond tevens in het teken van “Rerum Novarum”, encycliek van Paus Leo XIII, de basis voor alle sociale bewegingen onder de koepel van “Beweging.net”.

Na de viering was er een receptie in het Dieseghemhof. Voorzitter Marleen Aertssen belichtte in haar toespraak de uitgangspunten van de sociale leer in de encycliek. Vervolgens bracht Emiel Vervliet een presentatie over de sociale school in Lumumachi en aanverwante sociale verwezenlijkingen in de mijngebieden in het zuiden van de Democratische Republiek Congo.

Weer een geslaagde Rerum-Novarumviering.

About the author

Dirk Van de Poel administrator

Leave a Reply

Deze website gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.