Oktober Rozenkransmaand: Rozenkransgebed

Oktober Rozenkransmaand: Rozenkransgebed

Op 7 oktober wordt het liturgisch feest van Maria, Koningin van de Rozenkrans gevierd. Bij uitbreiding is oktober daarom de rozenkransmaand. Zij dankt haar naam volgens de overlevering aan een openbaring van Maria zelf: iedere keer dat een ‘Wees Gegroet’ wordt gebeden, schenkt men Haar een mooie roos. Elke complete rozenkrans is, zo heet het, voor Maria een kroon van rozen.

Tijdens het rozenkransgebed gedenkt men de geloofsmysteries, per vijf gegroepeerd: de ‘blijde’, de ‘ droevige ‘ en de ‘ glorievolle’ mysteries . In 2002 heeft paus Johannes Paulus II daar de vijf ‘gebeden van het Licht’ aan toegevoegd. Bij elkaar geven zij een soort samenvatting van het evangelie. Hierdoor kan het bidden van de rozenkrans iemand duidelijker bewust maken van de Blijde Boodschap.

Iedere weekdag van oktober wordt om 19 uur in de St.-Antoniuskerk te Edegem het rozenkransgebed gebeden. U ben van harte welkom!

Rita Cauchie – Gijsbers en Michèle Van den Put

About the author

Dirk Van de Poel administrator

2 Comments so far

Hubert Hubert Van RemoorterePosted on12:47 pm - okt 1, 2023

Beste Dirk,
Ik ontvang graag enkele specifieke gebeden voor de rozenkransmaand
ter ere van Onze lieve moeder Maria.
Mijn oprechte dank en vriendelijke groet,
Hubert Van Remoortere

  Dirk Van de PoelPosted on6:21 pm - okt 1, 2023

  Beste Hubert,

  Pastoor Tom doet het nodige om jou teksten en gebeden te bezorgen.

  Vriendelijke groet
  namens het team van de pastorale eenheid
  Dirk Van de Poel

Leave a Reply

Deze website gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.