Laatste keer Oosterhuis

Laatste keer Oosterhuis

Naar aanleiding van het overlijden van Huub Oosterhuis, met Pasen 2023, organiseerden wij een reeks themavieringen rond het repertoire van een van de grootste religieuze dichters van ons taalgebied. Verschillende liederen uit het repertoire van Rabboeni passeerden de revue. Op 9 juni willen we jullie uitwuiven met een zegenwens. 

In dit bijna frivole lied moet je haast op zoek gaan naar de religieuze bodem.  Het zegt iets over onze gefragmenteerde aandacht, de twijfel waar we onze prioriteiten moeten leggen.  Over de waan van de dag enerzijds en Gods aanbod om Hem als waarheid te aanvaarden anderzijds. Doorheen al ons gepruts klinkt een bijna geruststellende bemoediging van Godswege: Mensen, veel geluk!

De themaviering gaat door in Heilige Familie Edegem op 9 juni om 11.15 u.  Wie een keertje de sfeer wil opsnuiven in Rabboeni: we oefenen om 10 u stipt.

De geloofsavond waarin we het thema samen verkennen is diezelfde week, op dinsdag 4 juni om 20 u in de 72 (Vestinglaan 72, Edegem).

Wonen, overal nergens thuis,
aarde, mijn aarde, mijn moeders huis,
vallende sterren en schim van de maan,
mensen die opstaan en leven gaan.
Mensen, veel geluk.

Wonen, overal nergens thuis.
handel en wandel en huis na huis.
Leven en bidden op waarheid en waan,
wagen en winnen en verder gaan.
Mensen, veel geluk.

Wonen, overal nergens thuis,
aarde mijn hemel, mijn vaders huis.
Stijgende sterren, de lach van de maan,
mensen die dromend een stem verstaan.
Mensen, veel geluk.

About the author

Dirk Van de Poel administrator

Leave a Reply

Deze website gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.