Kruisen op de bergtop toch niet zomaar afschaffen.

Kruisen op de bergtop toch niet zomaar afschaffen.

In Oostenrijk heeft men duidelijk gemaakt dat de gewoonte om op de top van een berg een kruis te plaatsen niet iets is dat men zomaar anders wil. Daarom heeft het Federale Monumentenbureau het Großglockner-topkruis, het eerste en hoogste bergtopkruis van Oostenrijk, onder bescherming geplaatst. het wordt daarmee het hoogste beschermde monument op 3798 m.

Het signaal dat deze officiële Oostenrijkse organisatie hiermee geeft, is duidelijk. het is een teken dat men niet weg wil van de traditie om op de spitsen van de Oostenrijkse Alpen met een kruis eer aan en dank aan God te brengen.

Wil je meer weten? Foto’s van het kruis? Klik HIER naar de Duitstalige site met alle informatie.

About the author

Dirk Van de Poel administrator

Leave a Reply

Deze website gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.