Kerstmis in Sint Lodewijk

Kerstmis in Sint Lodewijk

25 december vierde onze parochie Kerstmis met een plechtige Eucharistieviering . Pater Cor ging voor en het Gregoriaans koor luisterde de viering op met hemels gezang. Onze orgelist vulde de kerk met prachtige orgelklanken. De vrijwilligers die instaan voor de bloemen hadden ons gebedshuis “warm” aangekleed met rood en groen. Achter de schermen werd voor alles gezorgd, zodat het een feestelijke viering kon worden.

Daar het tabernakel nu op de plaats staat waar normaal de Kerststal stond, kon deze niet meer op haar gewone plaats staan. Georges heeft na enkele nachten wakker liggen, een oplossing gevonden: een doorkijkstal, vooraan in de kerk. Borgloon heeft een doorkijkkerk, wij een doorkijkstal met de klassieke beelden erin.

Onze trouwe kerkganger: een dagpauwoog, heeft genoten van de Kerstvieringen! Juist op het moment van de consecratie zette hij zich tussen de kelk en de hosties op het altaar. En zondag, feest van de H. Familie, zat hij heel de viering in de Kerststal!

Nu kijken we uit naar het nieuwe jaar en wensen u allen een gezond en gezegend 2022!

About the author

Dirk Van de Poel administrator

Leave a Reply

Deze website gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.