Gezocht: enthousiaste vrijwilligers voor de gebouwen in Mortsel en Edegem

Gezocht: enthousiaste vrijwilligers voor de gebouwen in Mortsel en Edegem

Voor de 9 kerkgebouwen in de 8 parochies van Edegem en Mortsel is het beheer ervan wettelijk geregeld en wordt uitgevoerd door de kerkraden. De andere kerkelijke gebouwen zoals parochiecentra, pastorieën ,gemeenschapshuizen en appartementen worden beheerd door de (vrijwilligers van de) Dekenale vzw. 

Vanuit de pastorale eenheid zijn we bezig met een oefening om dit patrimonium op te waarderen. Er werd een bouwfonds opgericht, eerst in Mortsel en later ook in Edegem. Zo kunnen deze gebouwen ook in de toekomst een plaats blijven van (katholieke) gemeenschapsvorming.

Maar we kunnen niet overal zijn. We hebben voor deze gebouwen naast de bestaande handen (bedankt voor jullie inzet) nog meer handen ter plekke nodig, van administrators tot klusjesmannen. Weet je bijvoorbeeld vanuit vroegere ervaringen hoe je waterschade dossiers bij de verzekeringsmaatschappij moet opvolgen? Dan kan je dat misschien voor verschillende van onze gebouwen doen (profiel 1). Heb je in het verleden (of nog) veel met facturen en andere documenten gewerkt ? Dan kan je misschien de boekhouding van een parochiecentrum opvolgen (profiel 2).

En – last but not least – schrikt het ganse materieel beheer van zo’n gebouw (of site) jou niet af? Dan kan je ons op twee manieren helpen:

  1. Ofwel houd je de algemene staat van het gebouw in het oog en zorg je ervoor dat de noodzakelijke klusjes gedaan worden (niet noodzakelijk door jezelf). Daar komt dan wat papierwerk bij kijken (profiel 3).
  2. Ofwel doe je kleine eenvoudige herstellingen op aangeven van de man in profiel 3, zoals ontstoppen van afvoeren of lampen vervangen (profiel 4).

De gebouwen waarvoor deze vrijwilligers zich kunnen inzetten zijn de volgende::

  • Parochie Sint-Lodewijk Mortsel:               site’t Centrum + appartement
  • Parochie Heilig Kruis Mortsel:                    Johannes XXIII
  • Parochie Heilige Bernadette Mortsel:    het Atrium en Merelhof
  • Parochie Sint-Jozef Mortsel:                      site ‘De Wolschaerder’ + appartement
  • Parochie OLV Lourdes Edegem:                zaal ’t Centrum; Meihof
  • Parochie Sint-Jozef Edegem:                     site De Schrans
  • Parochie H. familie Edegem                       site Elzenhof + appartement
  • Parochie H. familie Edegem                       huis Vestinglaan

Graag bij interesse (met aangeven van profiel 1, 2, 3 of 4) tegen 31 oktober ’20 een mailtje naar:

Wouter Verhaverbeke

Wouter.verhaverbeke@telenet.be

Verantwoordelijke financieel en materieel beheer

Pastorale eenheid H. Maria Magdalena

About the author

Dirk Van de Poel administrator

Leave a Reply

Deze website gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.