Feestelijke Pinksterviering in Sint-Benedictus

Feestelijke Pinksterviering in Sint-Benedictus

Omdat Pinksteren een belangrijke hoogdag is, krijgt de zaterdagviering in de Sint-Benedictuskerk op 27 mei een extra feestelijk karakter. Deze eucharistieviering met voorganger (en voorzanger) pastoor Tom zal opgeluisterd worden door violiste Jeong Sun Goo en organist Stefan Verberckmoes.

Op het programma staan een aantal werken die op de gregoriaanse gezangen ‘Veni Creator Spiritus’ en ‘Veni Sancte Spiritus’ (Pinksterliturgie) gebaseerd zijn. Ze werden speciaal voor deze viering bewerkt voor viool/orgel-duo. Tijdens de communie zullen JeongSun en Stefan een bekend Adagio van J.S. Bach vertolken.

De viering start zoals elke zaterdagmis in Sint-Benedictus om 17u, maar vooraf is al het Pinksterkoraal ‘Komm Heiliger Geist’ voor orgel van Dietrich Buxtehude te horen. Wie er graag bij had willen zijn maar om een of andere reden verhinderd is, kan de livestream van de viering online volgen of die daarna nog bekijken via het digitale aanbod van onze pastorale eenheid.

About the author

Dirk Van de Poel administrator

Leave a Reply

Deze website gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.