Een krans van rozen voor onze Hemelse Moeder

Een krans van rozen voor onze Hemelse Moeder

Voor Jezus aan het kruis stierf schonk Hij zijn Moeder aan de hele mensheid. Al eeuwenlang richten mensen zich tot Haar. Op 7 oktober is het de feestdag van Onze-Lieve-Vrouw van de Rozenkrans. Daarom wordt de maand oktober toegewijd aan de Rozenkrans.

Wij kunnen altijd terecht bij onze hemelse Moeder als we verdrietig zijn, pijn hebben, kracht en moed nodig hebben. Soms vinden we geen woorden voor ons gebed. Daar kan het Rozenkransgebed ons bij helpen. In de loop van het Rozenkransgebed worden doorheen de blijde, droeve en glorierijke mysteries en de mysteries van het licht, het leven, het sterven en de verrijzenis van Jezus overwogen.

Wij kunnen altijd terecht bij onze hemelse Moeder als we verdrietig zijn, pijn hebben, kracht en moed nodig hebben. Soms vinden we geen woorden voor ons gebed. Daar kan het Rozenkransgebed ons bij helpen. In de loop van het Rozenkransgebed worden doorheen de blijde, droeve en glorierijke mysteries en de mysteries van het licht, het leven, het sterven en de verrijzenis van Jezus overwogen.

Het volledige rozenkransgebed bestaat uit vier rozenhoedjes. Een rozenhoedje bestaat uit het kruisteken, de geloofsbelijdenis, drie Weesgegroetjes en dan vijf tientjes van telkens een Onze Vader, tien Weesgegroetjes en het Eer aan de Vader. Heel eenvoudig maar mooi. Tijdens het gebed kom je tot rust. Juist door dezelfde woorden te gebruiken kunnen we ons net richten op al onze problemen en pijn.

Elke weekdag in de maand oktober van maandag tot en met vrijdag komen we samen om een Rozenhoedje te bidden in de Sint-Antoniuskerk in de Drie Eikenstraat te Edegem. We starten om 19 uur en het gebed duurt ongeveer een half uurtje.

Iedereen is van harte welkom.

R.G.

About the author

Dirk Van de Poel administrator

Leave a Reply

Deze website gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.