De Sint-Jozefskerk in Mortsel zet haar deuren open op 1 juni tussen 11u-15u!

De Sint-Jozefskerk in Mortsel zet haar deuren open op 1 juni tussen 11u-15u!

De toekomst van de Sint-Jozefskerksite

Op verschillende plaatsen in België worden kerken minder gebruikt voor erediensten dan vroeger. Als kerken minder intensief worden gebruikt, kunnen we nadenken over een aanvullend of nieuw gebruik van deze waardevolle plekken/ gebouwen.
Met subsidies van de provincie Antwerpen wordt er voor de Sint-Jozefskerk aan de Liersesteenweg in Mortsel onderzocht wat de toekomst van deze site en het kerkgebouw kan worden. Want hoewel de kerk minder in gebruik is dan voorheen, is de site nog steeds volop in gebruik door de school, scouts, (buurt)verenigingen voor allerlei activiteiten. Daarnaast leven er nog heel wat noden in de buurten rondom en heeft het een interessante positie voor noden in het stedelijk gebied Mortsel. De toekomst van de kerk (en haar site) zou een positieve bijdrage kunnen leveren aan (enkele van) deze uitdagingen.

Uitnodiging publieksmoment

We openen daarom de kerk voor een publieksmoment. Bent u benieuwd naar de geschiedenis van de kerk? Of wilt u te weten komen wat mogelijk kan worden voor de buurtbewoners? Of wilt u misschien zelf een idee voor de kerk of de site voorstellen?
Het architectenbureau RE-ST en particpatiebureau Endeavour nodigen u graag uit op 1 juni tussen 11.00 u. en 15.00 u. om meer te weten te komen over de Sint-Jozefskerk en mee na te denken over de mogelijkheden voor haar toekomst en de toekomst van de site rondom. Je kan vrijblijvend binnenwandelen, meer informatie krijgen en een babbeltje slaan met ons.

Blijf nog even hangen!

Niet allen de Sint-Jozefskerk in Mortsel zet haar deuren die dag open.
Je bent ook welkom op het schoolfeest van het zesde leerjaar van de basisschool de Klimboom of bij de garageverkoop in de wijk Savelkoul!

In het kort

  • Wat: Publieksmoment met informatie rond het her/nevenbestemmingstraject van de Sint-Jozefskerk(site)
  • Wanneer: 1 juni 2024 van 11u tot 15u (vrijblijvende toegang)
  • Adres: Sint Jozefskerk Mortsel, Liersesteenweg 308, 2640 Mortsel

About the author

Dirk Van de Poel administrator

Leave a Reply

Deze website gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.