Damiaanactie dit weekend in actie

Damiaanactie dit weekend in actie

Onderaan film over Damiaan en Damiaanactie…

Een onuitputtelijke bron van inspiratie: Pater Damiaan

Jozef De Veuster, beter bekend als Pater Damiaan, vertrok als jonge missionaris naar Hawaï. Eenmaal daar aangekomen, hoorde hij dat mensen met lepra verbannen werden naar het eiland Molokai en daar aan hun lot werden overgelaten. Diep geraakt door het lijden van deze mensen, besloot Pater Damiaan hen te helpen.

Vandaag inspireert hij bij ons een hele ploeg mensen die zich samen inzetten om zijn werk af te maken. De vormelingen van Mortsel, hun catechisten en de Damiaanactieploeg zijn jullie volgend weekend zeer dankbaar voor je milde gift.

Bekijk de film: Van Oorsprong tot Actie

14 minuten – Gemaakt in 2023 

Pater Damiaan vertrok in 1864 als missionaris naar Hawaï. Ter plaatse besloot hij zijn leven te wijden aan het helpen van mensen met lepra, die verbannen werden naar het eiland Molokai. Omwille van zijn inzet voor de meest kwetsbaren, blijft Damiaan tot op vandaag een inspiratiebron. De film vertelt zijn levensverhaal en illustreert hoe zijn waarden voortleven in Damiaanactie.

About the author

Dirk Van de Poel administrator

Leave a Reply

Deze website gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.